Ads 468x60px

Tuesday

PL- Real Madryt - Borussia Dortmund komentarzem na żywo, tekst wynik i zasięgu mistrzów ligi 30/4/2013

Real Madryt - Borussia Dortmund 2:0
Bramki: Benzema 83, Ramos 89

KONIEC SPOTKANIA. BORUSSIA W WIELKIM FINALE!

96' Ostatnia szansa Realu, popychany przez Santanę Ronaldo, ale to nie było starcie na odgwizdanie karnego
95' Wszyscy obserwują już mecz na stojąco, nawet Lewandowski przy ławce rezerwowych
94' Borussia w kontrze po przechwycie Piszczka, jednak Błaszczykowski po tym jak wpadł w pole karne podał na ślepo i stracił piłkę
93' Rzut rożny dla Realu. Ramos wyskakuje najwyżej do dośrodkowania, ale nieczysto uderza piłkę. W polu karnym gości był nawet bramkarz Diego Lopez
91' Zmiana: Santana za Bendera
90' Sędzia dolicza 5 minut. To będzie chyba najdłuższe 5 minut w historii klubu z Dortmundu
88' GOOOL !!! 2:0 dla Realu; Benzema znakomicie opanował nerwy i spod linii końcowej dojrzał Ramosa, który mimo ogromnego tłoku strzela z 7 m nie do obrony pod poprzeczkę. Będzie horror w koncówce
88' Obrona Częstochowy, czyli Dortmundu, Real bije jak w bemben - powinno być już 2:0 ale Weidenfeller jaoś obronił strzał Benzemy z linii 16 m, kierunek piłki zmienił jeszcze Subotic. Przed nami olbrzymie emocje i chyba ciąg dalszy rozpaczliwej obrony Borussii
87' Lewandowski schodzi z boiska, zmienia go Kehl. Robert miał dziś trzy znakomite, ale niewykorzystane sytuacje
84' Real nadal wściekle atakuje
83' Żólta kartka dla Weidenfellera
82' GOOOOL !!! dla Realu: Trzy podania na pełnej szybkości: Kaka na skrzydło do Oezila, ten z powrotem pod bramkę a akcję skończył wolejem z bliska Benzema
81' Żółtą kartką za faul na Błaszczykowskim ukarany Khedira
79' Żółta kartka dla Ramosa za faul na Piszczku
77' Real domaga się odgwizdania rzutu wolnego z 17 m po zagraniu ręką Hummelsa. Słuszne pretensje Królewskich do sędziego
76' Świetna kontra Borussii! Po rajdzie Reusa lewym skrzydłem piłka trafiła na 12. metr do Lewandowskiego, lecz jego płaskie uderzenie rozpaczliwie zablokował Michael Essien.
74' Garstka statystyk: posiadanie piłki 58 - 42 dla Realu, strzały 12:6 dla Realu, strzały w światło bramki 3:3
72' Efektowana akcja i podanie ze skrzydła na bliższy słupek do Kaki, który dostawił nogę a piłka tylko pół metra minęła bramkę Weidenfellera
70' Kaka do Ronaldo a ten bez namysłu uderza zza pola karnego... nad poprzeczką
68' Borussia jest znakomicie przygotowana fizycznie, wydaje się że Królewscy powoli frustrują się własną niemocą złamania rywala
67' Zmiana w Realu: Khedira za Alonso
67' Niepewny i niecelny strzał w długi róg Di Marii
66' Czas mija, a Real nadal bije głową w mur, mimo że narzuca bardzo wysokie tempo.
64' Real w przewadze, ale Borussia potrafi w decydującym momencie przerwać ataki mistrza Hiszpanii, jak teraz Reus w środku pola
62' Gundogan! zmarnował 200-procentową sytuację. Zamykając akcję Grooskreutza i podanie Reusa miał przed sobą 7 metrów bramki i bramkarza i trafił właśnie w Lopeza! Oby niewykorzystana sytuacja się nie zemściła...
61' Real gra coraz brytalniej: brzydki faul Ramosa na Piszczku i chamskie zachowanie Alionso wobec Lewandowskiego
59' BVB coraz bliższe szczęścia. Początek II połowy znów bardzo dynamiczny, Real w przewadze, ale już nie tak dużej jak w pierwszych minutach spotkania
57' Podwójna zmiana a Realu: Kaka za Coentrao i Benzema za Higuaina. Mourinho wzmacnia atak
56' Wrzutka do Ronaldo, jednak piłka była zbyt wysoka nawet dla tak skocznego zawodnika
55' Kapitalną partię gra diś para obrońców Ramos - Varane, nie dając rozwinąć skrzydeł Lewandowskiemu. Robert jednak potrafi strzelić bramkę niemal 'z niczego' co potwierdził akcją sprzed 5 minut
54' Higuain nie opanował piłki po 30-metrowym podaniu ze środka pola
51' Publika aż ucichła po sytuacji polskiego napastnika
50' Poprzeczka! po potężnym strzale Lewandowskiego w pełnym biegu z 8 metrów. Co za pech!
46' Początek II połowy

Do przerwy: Szalony pierwszy kwadrans, ale im bliżej gwizdka na przerwę tym było spokojniej a momentami nawet nudno. Niemniej już na otwarcie mogło być 3:1 dla Realu a tę jedną bramkę dla Borussii powinien zdobyć Lewandowski. Goście cieszą się z bezbramkowego remisu, który znacznie przybliża ich do wielkiego finału.

46' Ronaldo z wolnego... Panu Bogu w okno
46' Bender fauluje na 35. m Ronaldo. Będzie szansa dla Cristiano przy rz. wolnym a jest żółta kartka dla Svena
45' Lewandowski sam próbował coś skonstruować, ale stracił piłkę
44' I znów brutalne odepchnięcie Lewandowskiego. Polski napastnik ma dziś ciężkie życie
43' Gundogan zobaczył żółtą kartkę
41' Błaszczykowski 'z niczego' znalazł się z piłką 8 m od bramki, ale z uderzenie ze sporego kąta wyszło podanie wzdłuż linii bramkowej - szkoda, że spóźniony Lewandowski był na 16-ym zamiast na 6-ym metrze
39' Grosskreutz za moco do Reusa, Lopez wyszedł z bramki na 40. metr
38' Dwóch 'Królewskich' na spalonym
37' Brzydki faul na Lewandowskim podczas walki o górną piłkę
36' Dłuższy fragment bez czystych sytuacji bramkowych
34' Po sytuacjach strzeleckich nie został już ślad, teraz obie drużyny grają głównie w środku boiska i po dwóch, czterech podaniach tracą piłkę
30' Trochę wolniejsze tempo, ale i tak jest dynamicznie, bo pierwszy kwadrans to był prawdziwy huragan
29' Uciekła piłka Di Marii, który na pełnej szybkości przebiegł z nią 20 m
26' Żółta kartka dla Coentrao za faul na 'Lewym', który niepokojącą chwilę nie wstawał z murawy
25' Kolejna dobra sytuacja strzelecka Realu, Di Maria uderzał z 17 m ale trafił w obrońcę
24' Ramos zablokował strzał Lewandowskiego
22' Borussia gra szybką, ale jakby wymuszoną pressingiem Realu piłkę, trochę gra w 'piłka parzy'. Trzeba jednak przyznać, że grający w żółto-czarnych koszulkach piłkarze bardzo szybko przechodzą z obrony do ataku
21' Bender znakomicie podał do wychodzącego Piszczka, który na 15. m na chwilę stracił piłkę, ale w końcu uderzył. W nogi obrońcy
20' Borussia ma problem z dokładnością podań
19' Chwila oddechu, chwila gry bez szaleńczego tempa
16' Powinno być 3:1 dla Realu, patrząc tylko na zmarnowane wyśmienite okazje
15' Oezil!! jak on to przestrzelił?? Niepilnowany, z 12 m, kropnął płaską piłkę centymetry obok słupka. Borussia w olbrzymich opałach. Co za mecz!
15' Niespodziewana zmiana:  kontuzjowany Goetze schodzi, Grosskreutz wchodzi
13' Akcja za akcję i dwie zmarnowane 100-procentowe sytuacje w kilkanaście sekund!!! Lewandowski przyjmuje piłkęna klatkę w polu karnym i uderza po koźle ale bramkarz łapie - - natychmiastowa kontra i Ronaldo marnuje kolejną 'setkę' będąc sam na sam z Weidenfellerem - w pełnym biegu uderza wprost w neimieckiego bramkarza
12' Borussia kontruje, ale wydaje się że tylko po to by odetchnąć, bo jak na razie bardzo duży nacisk Realu
11' Oezil z wolnego, do strzału na 4. metrze składa się Higuain ale uderzenie wyszło bardzo nieczyste
11' Faul Schmelzera na Higuanie przy linii bocznej, 40 m od bramki BVB
8' Oezil wymanewrował w polu karnym dwóch obrońców, piłka trafiła do Cristiano, który natychmiast uderzył, ale na drodze piłki stanęły nogi obrońców BVB. Kibice już wstawali na równe nogi...
8' Real świetnie gra po obwodzie i zamyka Borussię na 40. metrach, błąd Suboticia i rzut rożny
6' Goetze do Lewandowskiego, pierwszy strzał Polaka i Diego Lopez broni
4' Szybka kontra Realu i Higuain miał znakomitą sytuację! Był sam 5 m przed Weidenfellerem, który wyszedł z bramki i uratował skórę swemu zespołowi. To była 'setka'
4' Lewandowski na pełnej szybkości podbiegł w narożnik pola karnego, ale krosowe podanie było minimalnie zbyt wyprzedzające
2' Jose Mourinho od początku na stojąco
1' Real rozpoczął z animuszem - groźna akcja lewą flanką
1' Zaczynamy!

Koniec meczu:
90+6. min. - Ronaldo pada w polu karnym, ale sędzia nie przerywa gry
90+3. min. - Rzut rożny dla Realu. Ramos po dośrodkowaniu uderza głową obok bramki
90. min. - Santana zmienia Bendera, który opuszcza boisko na noszach. Sędzia doliczył pięć minut
89. min. - Gol! Zamieszanie w polu karnym Borussii. Benzema podje do Ramosa, a ten pakuje piłkę pod poprzeczkę
87. min. - Kehl zmienia Lewandowskiego
85. min. - Rzut wolny dla gospodarzy. Weidenfeller piąstkuje piłkę
83. min. - GOL! Szybka akcja Realu. Dogranie z prawej strony i Benzema trafia z pięciu metrów
80.min. - Żółta kartka dla Khediry
79. min. - Lewandowski na spalonym
78. min. - Ramos ukarany żółtą kartką po faulu na Piszczku
75. min. - Lewandowski przyjął piłkę 12 metrów przed bramką Realu, ale jego strzał blokują obrońcy
72. min. - Piłka po strzale Kaki przeleciała tuż obok słupka
70. min. - Ronaldo uderza nad bramką
68. min. - Lewandowski traci piłkę tuż przed polem karnym gospodarzy
63. min. - Lewandowski wyskoczył zza pleców Ramosa i uderzył głową obok słupka
61. min. - Guendogan z sześciu metrów trafia w Lopeza. To powinien być gol
60. min. - Subotic w polu karnym przerywa akcję Realu
59. min. - "Królewscy" ławo przerywają kontrę Realu
57. min. - Zmiany w składzie Realu. Kaka wchodzi za Coentrao, a Benzema zastępuje Higuaina
55. min. - Lewandowski fauluje Ramos
53. min. - Rzut rożny dla BVB. Po dośrodkowaniu obrońcy gospodarzy wybijają piłkę na środek boiska
50. min. - Lewandowski wpada w pole karne i trafia w poprzeczkę
49. min. - Fatalne pudło Lewandowskiego. Polak dostał piłkę w polu karnym, ale jego strzał był bardzo niecelny
48. min. - Oezil pogubił się w dryblingu i stracił piłkę
46.min. - Rzut rożny dla Realu. Ramos skacze wysoko, ale nie sięga piłki
Koniec pierwszej połowy:
45. min. - Żółta kartka dla Bendera. Rzut wolny dla Realu. Z 30. metrów uderzał Ronaldo. Piłka przeleciała bardzo wysoko nad poprzeczką
44. min. - Lewandowski faulowany na środku boiska
43.min. - Żółta kartka dla Guendogana
41. min. - Piszczek zagrywa w pole karne do Błaszczykowskiego, ale kapitan reprezentacji Polski nie trafia czysto w piłkę
40. min. - Weidenfeller zdejmuje piłkę z głowy Ronaldo
37. min. - Hummels w polu karnym przecina podanie do Higuaina
35. min. - Rzut rożny dla BVB. Piłkarze Realu wybijają piłkę daleko od swojej bramki
33. min. - Modric faulem przerywa akcję Borussii
29. min. - Di Maria powstrzymany przez Hummelsa
27. min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową Suboticia, piłkę łapie Lopez
26. min. - Coentrao ukarany żółtą kartką za faul na Lewandowskim
25. min. - Di Maria uderza sprzed pola karnego i trafia w nogi obrońców
23. min. - Ramos wygrywa z Lewandowskim pojedynek w powietrzu
21. min. - Strzał Piszczka z 17 metrów zablokowany
20. min. - Akcja Błaszczykowskiego. Polak przedarł się w pole karne, ale piłka po jego dośrodkowaniu wylądowała w rękach Lopeza
19. min. - Słaby strzał Ronaldo. Płka przelatuje daleko od bramki
18. min. - Subotic faulem powstrzymuje Modricia
15. min. - Oezil marnuje idealną okazję do zdobycia gola. Zmiana w Borussii. Kontuzjowanego Goetze zastępuje Grosskreutz
14. min. - Okazja dla Realu. Strzał Ronaldo broni Weidenfeller
13 min. - Lewandowski w polu karnym przyjął piłkę na klatę piersiową i uderzył z powietrza. Trafił w bramkarza
11. min. - Oezil posyła piłkę trzy metry obok słupka bramki BVB
10. min. - Bender prostopadle podaje w kierunku Lewandowskiego. Piłka jednak jest zagrana zbyt mocno i przejął ją Ramos
8. min. - Kolejny rzut rożny dla "Królewskich". Ramos nie trafia głową w piłkę
6. min. - Piszczek z prawej strony dogrywa w pole karne, ale piłka nie dochodzi do Lewandowskiego
5. min. - Di Maria uderzył nad poprzeczką
4. min. - Higuain w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza
2. min. - Rzut rożny dla Realu. Po dośrodkowaniu piłkarze Borussii wybijają piłkę na środek boiska
1. min. - Dalekie zagranie w kierunku Lewandowskiego i strata
Początek mecz: Rozpoczęli goście

Real: Lopez; Essien, Ramos, Varane, Coentrao (57. Kaka); Modrić, Alonso (67. Khedira); Di Maria, Oezil, Ronaldo; Higuain (57. Benzema)
Borussia: Weidenfeller; Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer; Guendogan, Bender (90. Santana); Błaszczykowski, Goetze (15. Grosskreutz), Reus; Lewandowski (87. Kehl)