Kaukėnas - dar vieno tritaškio autorius 8 - 3
Svečių taškų kraitį atidaro Calloway 2 - 3
2 min:
Tą patį daro ir Jankūnas 2 - 0
1 min:
Taškus pirmieji pelno kauniečiai - Dardenas įmeta vieną baudą 1 - 0

Joano Plazos auklėtiniai rezultatu 75:63 (21:17, 13:13, 18:21, 21:12) palaužė Malagos „Unicaja“ (1/1) ekipą.

Pirmasis kėlinys

Pirmosiomis susitikimo minutėmis „Žalgiris“ iškart ėmėsi iniciatyvos į savo rankas. Apsigynę nuo trijų iš eilės varžovų atakų ir įsūdę du tritaškius iš eilės žalgiriečiai atitrūko 8:3.

Nors Earlas Calloway per pirmas penkias mačo minutes įsmeigė du tolimus metimus, šeimininkai išlaikė iniciatyvą savo rankose ir po Tremmello Dardeno šūvio, vėl atitrūko solidžiu skirtumu 15:8.

Situacija aikštelėje ėmė kisti nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilus „Unicaja“ gynėjui Zoranui Dragičiui. Slovėnas pelnė 5 taškus be atsako ir šeimininkų pranašumas aptirpo iki 2 taškų (15:13).

Vėliau iš Z.Dragičiaus estafetę perėmė kitas „Unicaja“ atsarginis – Kosta Perovičius, tačiau sėkmingas „Žalgirio“ žaidimas puolime neleido ispanų komandai išlyginti rezultato . Kėlinį žalgiriečiai laimėjo 21:17.

Antrasis kėlinys

Antrąjį ketvirtį „Žalgirio“ krepšininkai vėl pradėjo „kaip ant bangos“. Marko Popovičiaus ir Oliverio Lafaytte‘o taiklūs metimai padidino šeimininkų pranašumą iki rekordinio – 9 taškų (28:19).

Įpusėjus antrajam kėliniui, E.Calloway ir Krunoslavo Simono duetas pradėjo kelti rimtą grėsmę „Žalgirio“ gynybai. „Unicaja“ sparčiai tirpdė skirtumą, kol, galop, jį panaikino (30:30).

Po J.Plazos paprašytos minutės pertraukėlės, „Unicaja“ puolimas užstrigo lygiai taip pat, kaip pusę kėlinio neveikė „Žalgirio“. Baudos metimus realizavę žalgiriečiai po pirmos rungtynių dalies išlaikė nedidelį pranašumą (34:30).

Po dviejų kėlinių „Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė M.Popovičius ir Kšištofas Lavrinovičius, surinkę po 7 taškus. Po 6 pridėjo T.Dardenas ir Mindaugas Kuzminskas. „Unicaja“ gretose didžiausią šeimininkų treneriams galvos skausmą kėlė E.Calloway, įsūdęs 11 taškų.

Trečiasis kėlinys

Trečiąjį kėlinį atidarė M.Popovičiaus ir O.Lafaytte‘o tolimi šūviai (40:32). Tačiau po kelių akimirkų arenoje susirinkusius sirgalius nuvylė apmaudžiai netaiklus K.Lavrinovičiaus metimas iš po krepšio bei iškart sekęs Sergi Vidalio atsakymas (40:37).

Kėliniui įpusėjus, „Žalgirio“ surengtas spurtas visiškai nublanko. K.Simonas smeigė tolimą šūvį ir pirmą kartą susitikime išvedė „Unicaja“ į priekį (41:42).

Iki pat kėlinio pabaigos tarp abiejų komandų vyko kova taškas į tašką, kol likus žaisti pusantros minutės, „Unicaja“ aukštaūgis Luka Žoričius buvo nubaustas technine pražanga. Galimybe padidinti pranašumą žalgiriečiai pasinaudojo ir vėl atitrūko 5 taškais (52:47).

Ketvirtį užbaigė apmaudi žalgiriečių klaida ir sudėtingas bei taiklus Frano Vazquezo metimas (52:51).

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamą kėlinį šeimininkai pradėjo vėl labai optimistiška gaida: K.Lavrinovičiaus tritaškis ir M.Kuzminsko taiklus metimas (57:51).

Kėliniui įpusėjus, „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo regzti lemiamą spurtą: pelnė 5 taškus iš eilės ir atitrūko 8 taškais (61:53).

„Užsivedę“ žalgiriečiai, po R.Kaukėno taiklių baudos metimų, galop, pirmą kartą susitikime atitrūko dviženkle persvara (65:55).

Po Jasmino Repešos paprašytos minutės pertraukėlės „Unicaja“ krepšininkai grįžo kur kas labiau pasirengę lemiamoms minutėms. Pelnę 5 taškus iš eilės svečiai gerokai aptirpdė žalgiriečių persvarą (67:61).

Paskutinėmis mačo akimirkomis žalgiriečiai galutinai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir susitikimą laimėjo 75:63.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas 14 (4/8 dvit., 0/1 trit., 6/6 baud., 6 atk. kam.), Kšištofas Lavrinovičius 12 (8 atk. kam.), Paulius Jankūnas 11 (6/7 baud.), Marko Popovičius 10, Oliveris Lafayette'as 9, Rimantas Kaukėnas 8 (1/6 dvit.), Tremmellas Dardenas 7 (5 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 4.
„Unicaja“: Earlas Calloway (1/1 dvit., 3/4 trit.) ir Luka Žoričius (4/9 dvit., 3/4 baud.) po 11, Zoranas Dragičius 8, Marcusas Williamsas (1/6 trit.) ir Krunoslovas Simonas (5 atk. kam.) po 7.